DJ na wesele – za i przeciw

Jeszcze kilka lat trudno nam było sobie wyobrazić wesele bez zespołu grającego muzykę na żywo. Ostatnio coraz popularniejsze staje się jednak korzystanie z usług DJ’ów przy organizacji wesela. Dziś rzucimy okiem na to jakie są wady i zalety takiego rozwiązania i czy warto skorzystać z usług profesjonalnego DJ’a na naszym weselu. Pierwsza rzecz, o której musicie pamiętać to to, że rola profesjonalnego DJ’a nie ogranicza się jedynie do puszczania muzyki. Profesjonalista z tej dziedziny będzie także wodzirejem i konferansjerem, który zabawi gości i będzie dbał do dobrą atmosferę w trakcie trwania całego przyjęcia.

Kolejny argument przemawiający za wybraniem DJ’a to cena! Płacimy tylko jednej osobie, a nie kilku, jak w przypadku zespołu, tak więc porównując całkowity koszt zespołu weselnego i DJ’a/wodzireja ten drugi zdecydowanie zwycięża. Zespoły weselne często grają tylko do określonej godziny, a potem żądają dodatkowej opłaty jeśli goście chcą się dalej bawić. Natomiast z DJ’em najczęściej umawiamy się po prostu na obsługę całej imprezy, niezależnie od zapału i wytrzymałości gości. Oczywiście jest to kwestią, którą każdorazowo trzeba ustalić czy to z zespołem czy wodzirejem.

Drugą istotną kwestią jest repertuar. Obojętnie jak bogaty byłby repertuar danego zespołu muzycznego to i tak nie będzie on w stanie konkurować z dyskografią DJ’a. Dodatkowo każdy zespół ma najczęściej swój jeden styl, a DJ jest w stanie zapewnić muzykę właściwie każdego gatunku, zaspokajając gusta muzyczne nawet najwybredniejszych gości.

Niedocenianym często aspektem wynajęcie DJ’a na wesele jest właśnie rola wodzireja, o której już wspominaliśmy powyżej. Obecnie DJ nie zajmuje się tylko „puszczaniem muzyki”, jak już wspomnieliśmy profesjonalista w tej dziedzinie szybko nawiąże kontakt z gośćmi i będzie dbał o dobrą atmosferę na weselu. Jeśli chcecie znaleźć DJ’a na wesele w swojej okolic, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wodzirej Warszawa, Poznań, Wrocław czy też innego dużego miasta w Waszej okolicy.

Kolejna zaleta DJ’a jest taka, że właściwie nie musi on sobie robić przerw w graniu muzyki. Jak wiadomo nawet najbardziej wytrwały zespół robi sobie od czasu do czasu przerwę. Natomiast DJ może włączyć kilka piosenek pod rząd i tym czasie zrobić kilka minut przerwy. Tak więc muzyka może lecieć non stop.

Myśląc o wadach wynajęcia DJ’a ciężko w zasadzie wskazać jakieś poważniejsze kwestie. Dla niektórych wadą może być brak muzyki na żywo, która ma jakiś swój urok. Ja osobiście przy organizacji swojego wesela skorzystała z DJ’a i nie żałowałam nawet przez chwile.

DJ na wesele

Zdjęcie pochodzi z serwisu: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>