Jaki wybrać pierścionek na zaręczyny?

Wybór pierścionka zaręczynowego może być nie lada wyzwaniem dla każdego mężczyzny. Musimy wybrać między innymi materiał, rozmiar, fason pierścionka czy to jakim kamieniem jest ozdobiony, a dodatkowo jeszcze trafić w gusta naszej ukochanej. Poniżej znajdziecie kilka istotnych punktów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze pierścionka na zaręczyny.

Pierścionek ze złota czy nie?

Klasycznie pierścionki zaręczynowe wykonane są złota, na ten materiał decydują się chyba prawie wszyscy. Wybrać musimy również kolor złota, możemy zdecydować się na złoto żółte, białe lub pierścionki dwukolorowe. Wybór koloru jest kwestią gustu i nie ma większych różnic w materiale. Białe złoto jest może jedynie troszkę twardsze i wytrzymalsze. Są jednak sytuacje, w których kobieta może być np. uczulona na stop złota (alergizuje nie samo złoto ale dodawane do niego domieszki) i wtedy musimy wybrać pierścionek z innego materiału. W tańszej wersji może to być srebro, choć tradycja mówi, że pierścionek zaręczynowy czy obrączki nie powinny być srebrne. W wersji droższej możemy się zdecydować na przykład na pierścionek zaręczynowy z platyny.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Zdobycie rozmiaru pierścionka zaręczynowego w taki sposób aby nasza ukochana nie domyśliła się naszych zamiarów może wymagać od nas nieco przebiegłości. Jeśli na co dzień nasza wybranka nosi inne pierścionki możemy niepostrzeżenie pożyczyć na kilka godzin jeden z nich i wybrać się z nim do jubilera. Możemy także poprosić o pomoc przyjaciółkę naszej dziewczyny aby np w luźnej rozmowie spytała ją o rozmiar pierścionka w celu porównania. Możecie też zmierzyć średnice pierścionków, które ma w domu i podać ten wymiar u jubilera lub sprawdzić w tabelach online na jaki rozmiar pierścionka się on przekłada.

Kamień i fason pierścionka zaręczynowego

Fason pierścionka to również kwestia gustu. Klasyczne pierścionki zaręczynowe posiadają centralnie umieszczony kamień, zwykle brylant, i stosunkowo delikatną, cienką szynę. Oczywiście rozmiar brylantu zależy od zasobności naszego portfela. A jeśli budżet w ogóle nie pozwala na taki kamień możemy wybrać na przykład pierścionek z szafirem, rubinem, topazem czy ametystem, które również mogą być pięknymi kamieniami. Jeśli Wasza ukochana interesuje się astrologią czy ezoteryką możecie poczytać o właściwościach poszczególnych kamieni i dobrać odpowiedni do jej typu osobowości. A jeśli wolicie bardziej ozdobne fasony pierścionków zaręczynowych możecie wybrać np pierścionek wielokamieniowy lub pierścionek z fantazyjnie uformowaną szyną.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>