Jakie buty do ślubu będą najlepsze dla panny młodej?

Dzień ślubu jest najważniejszym dniem w życiu pary młodej. Jednak to panna młoda przykłada do niego najwięcej wagi, a już na pewno do swojego wyglądu. Oczywiście wielu powie, że najważniejsza jest suknia ślubna, jednak mężatki, które swoje wesele już przeżyły uważają, że to buty panny młodej są najważniejsze – w końcu to w nich panna młoda przetańczy całą noc ze swoim mężem.

Czas na wybór butów ślubnych

W żadnym wypadku przyszła mężatka nie powinna zostawić zakupu butów na ostatnią chwilę. Ten zakup powinien być bardzo przemyślany, a przede wszystkim „dobrze przymierzony”. Obuwie ślubne powinno zostać zakupione przynajmniej miesiąc przed datą ślubu. A przyszła panna młoda powinna w nich dużo chodzić i upewnić się, że te są najlepsze. Jeśli jednak buty okażą się odrobinę za ciasne, czy uwierające w pewnym fragmencie stopy należy je rozbić. Najlepiej zanieść je do szewca, który zajmie się tym problemem. Jednak bardzo dobrym i sprawdzonym sposobem jest założenie skarpet wcześniej namoczonych w denaturacie i pochodzenie w butach po domu. Dzięki temu materiał dopasuje się do stopy. Z butami kupionymi na ostatnią chwilą, zupełnie nie będzie dało się nic zrobić.

Najważniejsza jest wygoda

Buty, w których przyszła mężatka stanie na ślubnym kobiercu przede wszystkim powinny być wygodne. Cała ceremonia ślubna i przyjęcie weselne mogą trwać nawet szesnaście godzin! W niewygodnych butach, które na dodatek obcierają spędzenie całej nocy będzie praktycznie niemożliwe. Skończy się to przykrymi wspomnieniami i bolącymi zranieniami. Jeśli do tej pory kobiecie nie zdarzało chodzić się na wysokich szpilkach powinna zrezygnować z tego pomysłu. Modne w ostatnim czasie są balerinki dobrane do sukienki, a nawet białe trampki. Dla wielu gości może to być wielkie zaskoczenie, jednak dzień ślubu jest przede wszystkim dniem pary młodej i to oni powinni decydować o swoim wyborze. Wybierając buty kobieta powinna spędzić sporo czasu w sklepie obuwniczym. Jeden wybrany na oko egzemplarz może okazać się niewygodny i uciążliwy, dlatego warto pochodzić w nich po sklepie. Przede wszystkim nie należy kupować pierwszych lepszych butów, które będą pasowały d sukienki. Taki wybór najczęściej okazuje się fatalny. Ważny również jest materiał, z którego są wykonane. Skóra naturalna i ekologiczna są stosunkowo elastyczne, dlatego łatwo będzie je rozchodzić. Decydując się na satynę wybór powinien być pewny, ponieważ ten materiał nie jest szczególnie rozciągliwy. Jednak najważniejsza jest wkładka, w żadnym wypadku obuwie, w którym stopa spędzi tak wiele godzin nie powinny być twarde.

Najwygodniejsza i najbezpieczniejsza wkładka wykonana będzie ze skóry naturalnej. W ostatnim czasie bardzo popularne są koturny i platformy, jednak panna młoda zdecydowanie powinna z nich zrezygnować, są po prostu bardzo niewygodne w tańczeniu. – podkreśla konsultantka w jednym z salonów sukni ślubnych, dostępnych na WnetWesele.pl.

Przyszła żona w świat małżeństwa powinna wejść stabilnym krokiem, a tylko odpowiednie dobrane buty będą w stanie jej to zapewnić. W najważniejszym dniu przede wszystkim powinno postawić się na wygodę, dzięki temu całonocna zabawa będzie pięknym wydarzeniem, a nie upiornie bolesną chwilą.

Jakie buty do ślubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>