Oryginalne pomysły na zaproszenia ślubne!

„Pokaż mi zaproszenie na swój ślub, a powiem Ci kim jesteś” tak można by sparafrazować znane powiedzenie. A chodzi oczywiście o to, że zaproszenie na ślub i wesele powinno od razu sygnalizować gościom w jakim stylu będzie to impreza. Ale oprócz dopasowania zaproszeń do klimatu imprezy warto również przygotować oryginalne zaproszenia, które miło zaskoczą naszych gości. Dzisiaj mamy dla Was kilka pomysłów na takie unikalne ślubne zaproszenia, które być może posłużą Wam do stworzenia własnego, niepowtarzalnego projektu.

1. Zacznijmy od czegoś prostego, co łatwo zrealizować ale jeśli zrobimy to z pomysłem to efekt może nas zaskoczyć. A chodzi o zaproszenia ślubne z naszym zdjęciem i niekoniecznie musi być to zdjęcie kojarzące się ze ślubem, związkiem itd. Możecie tu wybrać jakieś śmieszne zdjęcie lub nawet zestawić w jakiś pomysłowy sposób dwa zdjęcia Panny i Pana Młodego. Wiele zależy tu od Waszej wyobraźni i częściowo też od gości. Jeśli na przykład na ślub i wesele zapraszacie głównie przyjaciół i znajomych, mniej więcej w Waszym wieku, to takie śmieszne fotki sprawdzą się idealnie.

2. Zaproszenia ślubne w formie biletu do kina czy teatru to kolejny pomysł, który możecie wykorzystać. Wariacjami tego pomysłu mogą być również zaproszenia ślubne w formie plakatu filmowego, biletów lotniczych czy nawet zaproszenia stylizowane na facebookowy profil. Takich nowoczesnych pomysłów jest w sieci całkiem sporo uważajcie jednak na starszych gości, których takie zaproszenia mogą wprowadzić w zakłopotanie. Warto wręczyć im takie zaproszenia osobiście wraz z kilkoma słowami wyjaśnienia.

Zaproszenia ślubne jak bilet do kina

Źródło zdjęia: Lyncca Harvey Photography via Pinterest.com

Nie wiesz gdzie zamówić takie zaproszenia? Aktualnie to nie problem, oferty na wykonanie indywidualnych zaproszeń znajdziecie w portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych, zajmuje się tym również sporo drukarni, z których coraz więcej świadczy usługi online. „Przerabialiśmy już zaproszenia w postaci biletów do kina, biletów lotniczych, a nawet zaproszenia stylizowane na plakat wyborczy, dla pary która ślub brała w okresie wyborów. Zawsze chętnie podejmujemy się realizowania indywidualnych pomysłów na ślubne zaproszenia naszych klientów” – powiedziała nam managerka, działającej w Poznaniu drukarni Letica.pl.

3. „List w butelce” to oryginalny pomysł nie tyle na samo zaproszenie co na jego opakowanie. Zamiast klasycznej koperty zaproszenie możecie zwinąć w rulon i umieścić je w małej, ozdobnej butelce. Będzie to idealnie pasowało do ślubu odbywającego się nad morzem, czy nawet na samej plaży (teraz śluby poza urzędem, są dużo łatwiejsze do zorganizowania). Pamiętajcie jednak, że jest to dużo droższa wersja, koszt takiej buteleczki może wynieść od kilku do kilkunastu złotych. Ważne też aby zaproszenia były odpowiednio zaprojektowane i wydrukowane na papierze, który łatwo da się zrolować.

Zaproszenia ślubne w butelce

Źródło zdjęcia: www.mospensstudio.com

4. Zaproszenia ślubne z magnesem to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku drukarskim i poligraficznym. Zaproszenie takie jest drukowane na cienkiej warstwie magnesu, dzięki czemu goście mogą przyczepić je na lodówce i łatwo zapamiętać datę naszej imprezy. Same magnetyczne zaproszenia są zwykle dosyć małe, często więc umieszcza się je dodatkowo w papierowej „okładce”, na które możecie wydrukować dodatkowe informacje, mapkę dojazdu, informacje o prezentach itd. Koszt takich zaproszeń drukowanych na magnesie wcale nie jest duży i wynosi około 4-5 zł za sztukę, do tego dochodzą jeszcze koszty papierowej okładki.

A może Wy macie jakieś ciekawe pomysły na oryginalne ślubne zaproszenia? Jeśli tak to zapraszamy do zostawienia swoich propozycji w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>