Ślub poza urzędem teraz za 1000 zł

Od 1 marca 2015 roku weszły w życie nowe przepisy, które zmieniają zasady zawierania związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego. Dotąd pary, które chciały wziąć ślub na przykład w pałacyku, na zamku, na plaży czy w innym oryginalnym miejscu miały z tym spore problemy. Duża część Urzędów Stanu Cywilnego odrzucała takie prośby, a śluby cywilne poza budynkiem urzędu udzielane były wyłącznie w specjalnych okolicznościach jak pobyt jednego z przyszłych małżonków w zakładzie karnym czy szpitalu.

Nowelizacja prawa obowiązująca od początku marca umożliwia organizację ceremonii ślubu poza USC jeśli wybrane przez Parę Młodą miejsce zapewnia bezpieczeństwo uczestników oraz godność samej ceremonii. Niestety musimy się również liczyć z dodatkową opłatą, która wynosi 1000 zł. Nie jest to na pewno mało trzeba jednak przyznać, że nie jest to również cena zaporowa. Jeśli myślicie o organizacji ślubu poza urzędem to wraz ze standardowymi dokumentami będziecie musieli także złożyć odpowiedni wniosek, o którym dowiecie się więcej w Waszym Urzędzie Stanu Cywilnego.

Ślub poza urzędem

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>