Wesele – rozsadzanie gości

Być może znaleźliście się kiedyś w sytuacji, gdzie byliście zaproszeni na wesele i nie znaliście prawie nikogo oprócz młodej pary? Gdy na takim przyjęciu nie ma na stole kartek z imionami gości zajmuje się miejsce „kto pierwszy ten lepszy”. Nie zawsze można jednak dobrze trafić. Państwo młodzi znając swoich gości mogą odpowiednio dopasować towarzystwo, tak aby ułatwić gościom integrację i dobrą zabawę. A przecież wszystkim o to chodzi, aby na weselu panowała radosna atmosfera.

Jak rozsadzić gości na weselu?
Sami musicie podjąć decyzję, jak usadzić gości na Waszym przyjęciu weselnym. Jednak warto zobaczyć kilka podstawowych zasad:

  • po pierwsze rozrysujcie sobie plan sali i sposób rozstawienia stołów. Powinniście już też znać liczbę gości, którzy potwierdzili uczestnictwo.
  • gości najlepiej usadzać w podobnej grupie wiekowej. Dlatego też dla najmłodszych dzieci najlepiej jest wydzielić osobny stolik.
  • przy parze młodej najbliżej siedzą świadkowie.
  • im bliższa rodzina tym bliżej powinna siedzieć pary młodej.
  • w przypadku, gdy przyjęcie wesele odbywa się na dwóch salach, to najstarsi goście powinni siedzieć blisko sali tanecznej, tak aby mogli obserwować co się tam dzieje, nawet jeśli sami nie tańczą.
  • w każdej rodzinie zdarzają się jakieś osoby, które za sobą nie przepadają. W takich przypadkach najlepiej nie sadzać ich blisko siebie, a tym bardziej nie na przeciwko.
  • oprócz rodziny na wesele zapraszani są również znajomi panny młodej i pana młodego z różnych kręgów, choć to bywa trudne starajcie się usadzić blisko siebie osoby o podobnych zainteresowaniach i temperamentach.

Winietki z imionami gości najlepiej zamówić w podobnym stylu co zaproszenia, albo nawiązujące do motywu przewodniego ślubu, jeśli taki wybraliście.

wesele stół rozsadzanie gości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>