Zdjęcia ślubne – Jak dokonać dobrego wyboru fotografa?

Dużo par ślubnych rezygnuje ze zdjęć ślubnych na rzecz wideofilmowania uważając, że jest to zbędny dodatkowy koszt i w zupełności wystarczą zdjęcia ślubne wykonane przez wujka czy od kuzynki. Efekt takich działań jest zazwyczaj taki, że zdjęcia po prostu się nie podobają, nie wyszły i prawdopodobnie zostaną tylko w formie cyfrowej na pendrivie bądź w Waszej skrzynce mailowej. Chcemy zatem Wam pokazać i uświadomić, jak ważną rolę spełnia fotograf podczas Waszej uroczystości.

Od czego zacząć?

Zaplanujcie wolny weekend by na spokojnie usiąść i poszperać w Internecie i odpowiedzieć sobie na pytanie jaki styl zdjęć ślubnych Wam się podoba. Na pewno bez problemu w każdej wyszukiwarce znajdziecie wiele propozycji i ofert od firm zajmujących się fotografią o tematyce ślubnej. Z pewnością znajomi też będą potrafili Wam doradzić i polecić osoby zaufane. Ważne, by podejść do tego na spokojnie i mieć pewność czy efekty przedstawione przez fotografa są zadowalające w 100%.

Co dalej?

Gdy spośród mnóstwa ofert od fotografów ślubnych udało Wam się wybrać dwóch lub też trzech „kandydatów” którzy mogą wykonać Wasze zdjęcia ślubne, nie bójcie się pytać o więcej portfolio fotografa. Podczas wyboru, na pewno trzeba zwrócić uwagę na ważne momenty takie jak:

  • 1. Przysięga i zakładanie obrączek
  • 2. Wejście i wyjście do i z kościoła/urzędu/miejsca składania przysięgi
  • 3. Pierwszy taniec
  • 4. Tort
  • 5. Oczepiny i zabawy weselne
  • 6. Podziękowanie dla rodziców
  • 7. Sesja plenerowa

Jeśli coś jest dla was niejasne od strony technicznej lub po prostu chcecie wiedzieć więcej o tym jak wygląda praca fotografa – śmiało zadawajcie pytania. Wszelkie niejasności możecie w większości przypadków ustalić na spotkaniu w wybranym przez Was miejscu bądź studio fotografa, jeśli macie problem z czasem, zawsze jest możliwość kontaktu przez skype’a. Przykładem takiej firmy w której możecie załatwić wszystko przez Skype’a lub poprzez emaila jest http://www.idmultimedia.pl

W dniu wesela

Tutaj nasza rada jest taka – przed fotografem najlepiej wypada naturalność i gdy przychodzi ten wielki dzień, zdjęcia ślubne będą najpiękniejsze gdy po prostu będziecie sobą, gdy będziecie mieli uśmiech na twarzach i zapomnicie o obiektywach skierowanych w Waszą stronę. Jeśli nadchodzą momenty pozowania wystarczy po prostu uśmiech – pamiętajmy, że to nasz dzień a zdjęcia ślubne będą wspaniałą pamiątką na wiele lat.

Autor: http://www.idmultimedia.pl

Zdjęcia ślubne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>